Dr. Çakır Ağız ve iç hastalıklar uzmanı

Sevgili okuyucular,

Sosyal ilişkilerinizin gidişatına yön verecek kişisel bakım ve sağlık konularının başında, ağız hijyeni geliyor. Yeterli ağız hijyeni düzenli olarak sağlanmadığında, dişler üzerinde biriken bakteriler zamanla çürüklere yol açarak ağız kokusuna sebep oluyor.
Patolojik ağız kokusu kategorisinde incelenen bu duruma, kimi zaman diş eti problemleri, diş eti iltihabı gibi durumlar eşlik edebiliyor. Dolayısıyla ağız hijyeni yalnızca ağızda kötü koku oluşumunu önlemek için değil, ağız ve diş sağlığınızı koruyabilmek ve kendi dişlerinizle bir ömür boyu barışık kalabilmek için son derece önemli.

Ağız Kokusuna Dair Tüm Cevaplar

Sitemiz, kendiniz üzerinde daha iyi gözlem yapabilmenizi sağlamak adına ağız kokusunun sebeplerini sizlere bilimsel veriler eşliğinde ayrıntılı olarak sunmak üzere kuruldu.
Yalnızca sebepler değil, sizi bu probleminizden kurtaracak olan tıbbi tedavi yöntemleri hakkındaki ayrıntılı bilgilendirmelere de sitemizden ulaşabilirsiniz. Ağız kokusuna bitkisel çözüm önerileri, doğal yollarla engelleme, doğru ağız bakımı ve çok daha fazlasını sitemizde bulabilirsiniz.

 

En Çok Ilgi Gören Konular